komunikacija

Februāra komunikācijas kļūdas un panākumi

2020. gada februāris atstāja spilgtus nospiedumus ar dažādām komunikācijas kampaņām.

Februāra sākumā skaļi sevi pieteica #Neklusē – sociāls projekts, kura mērķis ir samazināt mobinga līmeni Latvijā.

Tēma aktuāla, jo diskusijas raisījās. Sociālajos medijos tika publicēti video pieredzes stāsti gan no mobinga cietušajiem, gan pāridarītājiem. Pieci.lv ētera personība Linda Samsonova atzina, ka pārstāv otros, proti, pāridarītājus. Un kļuva par mobinga upuri sociālajos tīklos. Rezultātā projekta autori bija spiesti atzīt, ka pieļāvuši kļūdas komunikācijā.

Kļūdas komunikācijā, iespējams, bija, bet rezultāts uzskatāms par veiksmīgu – Kristīne Misāne sodu izcietīs Latvijā. Šis stāsts, kas aizkustināja teju katru Latvijas iedzīvotāju, izrādījās organizēta PR kampaņa.

Lietuvas mediju monitoringa un analīzes uzņēmums “Mediaskopas” savukārt publicējis pētījumu par to, kā divas lielākās bankas reģionā – “Swedbank” un SEB – komunicēja pēc tam, kad naudas atmazgāšanas skandāls kļuva publisks. “Swedbank” bankas labvēlības indekss saskaņā ar pētījuma datiem nokritās līdz atzīmei “-0,2”. SEB banka skandāla laikā arī piedzīvoja labvēlības indeksa kritumu, taču mazāku – līdz “-0,016”. Vairāk par pētījumu, rezultātiem, komunikācijas ieteikumiem un arī bankas komentārus var izlasīt TVNet šai tēmai veltītajā rakstā.

Citādāk ar saviem klientiem un sadarbības partneriem turpmāk komunicēs reklāmas aģentūra DDB Latvija, kas turpmāk sadarbosies ar kolēģiem no Skandināvijas zīmola “Nord DDB Riga” ietvaros: “Kopīgi radīta tendenču bibliotēka, jauni instrumenti, metodes un reģionāli sadarbības projekti ir tikai daļa no ieguvumiem, ko mums paver šī Ziemeļeiropas aģentūru apvienība. Tā ļaus piedāvāt jaunas iespējas arī visiem mūsu sadarbības partneriem Baltijā, Eiropā un citos eksporta tirgos,” saka aģentūras direktors Andris Rubīns.

Un mazliet atkāpjoties no komunikācijas, mārketinga aģentūra “Infinitum” jau ceturto reizi ir publicējusi apskatu par patērētāju uzvedību internetā. Apmaiņā pret e-pasta adresi apskatu bez maksas ir iespējams saņemt aģentūras mājas lapā.

Pievienot komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti ar *